12
دسامبر

پله گرد المانی مؤثر در خانه های شیک ایرانی

پله گرد المانی مؤثر در خانه های شیک ایرانی :

راه پله : می توان راه پله ها را از المان ها و اعضای مهم و نمادین ، کاربردی و مناسب برای زیباساختن دکوراسیون و معماری داخلی دانست و معرفی نمود.
که توجه نکردن به دیزاین راه پله ها می توان فضای آپارتمان یا خانه های ویلایی و هر مکان دیگری را به محیطی بی روح و مُرده مبدل سازد.
ولی بر عکس در صورتی که در نظر بگیرید چه نوع دیزاین و متریالی برای راه پله ها می خواهید، می تواند این المان ها را به طرز عجیبی نقطه ی عطف و نماد زیبا و پویا در دکوراسیون داخلی تبدیل کند.
به همین دلیل راه پله ها انواع متفاوت و گسترده ای دارند که از محبوب ترین آن ها نوع پله گرد می باشد.
امروزه در خانه های ایرانی و هتل ها و تالارهای مجلل و لوکس اغلب از نوع پله های حلزونی یا همان اسپیرال که در فارسی به پله گرد یا پله پیچ شناخته می شوند، استفاده می شود.

پله گرد

پله پیچ یا همان پله گرد از انواع مختلفی تشکیل یافته اند که برخی از آنها عبارتند از پله گرد بتنی ، پله گرد چوبی، و یا تلفیقی از مصالح گوناگون (با در نظر گرفتن هماهنگی لازم میان آنها).

پله گرد فلزی

این نوع از پله گد ها از مهم ترین و محبوب ترین پله ها در دکوراسیون و معماری داخلی منازل به حساب می آیند.
که می توانند به صورت تماماً فلزی و یا ترکیب فلز با سایر مصالح و متریال ها مورد استفاده قرار بگیرند.
قطعاً این نوع از پله ها ظاهر متفاوتی به طراحی فضای داخلی منازل شما خواهند بخشید.
پله گرد ساخته شده از فلزات نیز خود با دو نوع ساده و حکاکی شده به فروش می رسند.

پله گرد بتنی

از جمله پر مخاطب ترین و مدرن ترین نوع پله گردها می توان به پله گرد های بتنی اشاره نمود .
در دکوراسیون خانه های مدرن و امروزی با توجه به شکل پذیری راحت بتن به شکل های متنوع و ترکیب شدن راحت با مصالح دیگر در دیزاین منازل استفاده می شوند.

پله گرد چوبی

پله گرد های چوبی ساخته شده از انواع مختلف چوب درختان معروف و محکم، از پر طرفدارترین سبک ها و مصالح در ساخت پله های دکوراتیو و تزئینی می باشند.
در اصل می توان گفت ظاهر نوستالژک و کلاسیک بگرفته از دل طبیعت وحشی و در عین حال آرامش بخش و علاوه بر آن ، رنگ های گرم از قهوه ای سوخته تا قهوه ای روشن ، شیری و کرم، فندقی،  نخودی و صدفی و استخوانی و … از دلایل محبوبیت بسیار زیاد پله های چوبی در معماری داخلی خانه های ایرانی شده است.