26
دسامبر

دیزاین

دیزاین

دیزاین یک خانه به شکلی زیبا و شکوهمند می تواند مشکل تر از حد تصورمان باشد به خصوص اگر بودجه کمی داشته باشیم.

به علت اینکه قرارداد با طراحان داخلی گاه هزینه های گزافی  میطلبد بیشتر افراد دیزاین منازلشان را بر عهده خوشان قرار میدهند.

خوشبختانه روش های مختلفی وجود دارد که حتی با کمترین هزینه می توانیم خانه ای  با فضای رویایی و آرامش بخش برای خانواده و میهمانانمان بسازیم.

با کمی جست و جو در اینترنت و مطالعه مجلاتی راجب چگونگی دیزاین خانه میتوان ابزار، رنگ‌ها و مبلمان مناسبی را برای تزیین خانه برگزید.

مهمترین نکات در دیزاین یک خانه :

جزئیات:

وقتی نوبت به دکوراسیون منزل می رسد جزئیات شکلی دیگری به خود گرفته و تبدیل به مهمترین قسمت کار میشوند..

اهمیت آن ها آنقدری است که میتوانند سبک خانه را به کلی تغییر داده و  به آن ظاهری مرتب و منحصر بفرد دهند.

جزئیات میتوانند شامل موارد مختلفی نظیر تابلو های کوچک، وسایل دکوری مینیمال و… میباشند که با هزینه کمی قابل خریداری هستند.

رنگ:

شاید یکی از دشوارترین تصمیماتی که هنگام دیزاین یک اتاق میگیریم انتخاب هارمونی رنگ مورد استفاده در آن باشد.

رنگ های خاصی باعث میشوند فضای خانه مدرن و یا قدیمی باشد. همچنین در انتخاب آن ها باید توجه کرد که رنگ ها در حالات روحی افراد تاثیر گذاشته و میتوانند آن ها را شاد و یا افسرده کنند.

خانه های مدرن اکثرا از هارمونی رنگ های شاد و کمی هم تیره برخوردارند و خانه های قدیمی از رنگ های تیره  ای به رنگ چوب ساخته میشوند.

 

وسایل دیگری که اهمیت زیادی دارند و میتوان با انتخاب صحیح آن ها خانه ای زیبا داشت وسایلی همانند بالش ها، مبلمان و… هستند.

بالش ها در سرتاسر خانه به دو منظور قرار گرفته و استفاده میشوند.   اگر شکل و رنگ آنها به درستی انتخاب شود می توانند زیبایی خانه را دو چندان کنند.

وجود آن ها موجب میشود مهمانان به شکل راحت تری بر روی مبل نشسته و لم دهند  لذا برای دیزاین یک اتاقی آرامش بخش و راحت در نظر گرفتن آن ها الزامی است.